2022

Το Σχολικό Έτος 2021-2022 ξεκινάει έχοντας μπροστά μας άλλη μια προκλητική χρονιά καθώς η πανδημία προβληματίζει ακόμα όλη την ανθρωπότητα.

Τηρώντας όλα τα μέτρα που προβλέπονται από το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ (χρήση μάσκας, πραγματοποίηση self tests, επαρκής αερισμός χώρου, χρήση αντισηπτικού και καθαρισμός χρησιμοποιημένων επιφανειών) ξεκινάμε άλλη μια προετοιμασία για τον Πανελλαδικό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής του WRO.

Μετά την αποφοίτηση τριών παιδιών από το δημοτικό και τη δική μου αποχώρηση από το 3ο Δ.Σ. Αγίων Αναργύρων, η Αστερομάδα μετεξελίχθηκε σε σύμπραξη του 3ου και 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Αναργύρων και αποτελείται από δυο μαθήτριες και ένα μαθητή του 3ου και δυο μαθητές και μια μαθήτρια του 7ου.

Η προετοιμασία της ομάδας πραγματοποιείται στο 7ο ΔΣ Αγίων Αναργύρων, εκτός σχολικού ωραρίου, σύμφωνα και με την οδηγία του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων κατά το Σχολικό Έτος 2021-22.

Καλή επιτυχία στην Αστερομαδάρα μας!